Prezentacja, o której mówi cała Polska

Dominik Kubera i Mateusz Cierniak wylądowali w Lublinie! O filmie z powitania żużlowców nagranym z udziałem członków kabaretu Ani Mru Mru: Michała Wójcika i Waldemara Wilkołka mówi nie tylko żużlowa Polska

O tych transferach mówiło się nieoficjalnie już od dawna. W ubiegłym tygodniu działacze Speedway Motoru potwierdzili ostatecznie, że w sezonie 2021 w żużlowej ekstralidze w lubelskim zespole z nowych zobaczymy doświadczonego Krzysztofa Buczkowskiego z GKM Grudziądz oraz utalentowanych młodych zawodników: Dominika Kuberę, który z Fogo Unią Leszno zdobywał mistrzowski tytuł oraz Mateusza Cierniaka z tarnowskiej Unii.


Pozyskanie Krzysztofa Buczkowskiego, byłego już kapitana GKM Grudziądz, lubelski klub ogłosił w poniedziałek, tuż po otwarciu okienka transferowego. Dla 34-latka starty w Motorze mają być szansą na odbudowanie formy po przeciętnym ostatnim sezonie (notował średnią biegową 1,098).

O transferze Kubery i Cierniaka klub poinformował w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych i filmu nagranego z udziałem członków kabaretu Ani Mru Mru: Michała Wójcika i Waldemara Wilkołka, wielkich sympatyków czarnego sportu.

Kubera do tej pory reprezentował barwy Fogo Unii Leszno, z którą jako junior pięciokrotnie zdobywał złote medale drużynowych mistrzostw Polski (2015 i 2017-2020). 21-latek, który w ostatnim sezonie wywalczył indywidualne wicemistrzostwo świata i złoto w DMŚ (razem z Wiktorem Lampartem, Wiktorem Trofimowem, Jakubem Miśkowiakiem i Norbertem Krakowiakiem) w lubelskiej drużynie będzie występował jako zawodnik do lat 24.

Z kolei 18-letni Mateusz Cierniak to obecnie jeden z najlepszych w Polsce juniorów. W ubiegłym sezonie w I-ligowej Unii Tarnów notował wysoką jak na wiek średnią biegową – 1,755.

W porównaniu z ostatnim sezonem w zespole Motoru nie zobaczymy już Mateja Żagara, Jakuba Jamroga, Pawła Miesiąca, Grzegorza Zengoty i Wiktora Trofimowa. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here