Prezydencki najazd na Lublin

UMCS zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina na wyjątkową konferencję poświęconą rozwojowi lubelskiego samorządu.


Prezydenci wielu miast i samorządowcy z całej Polski przyjadą do naszego miasta, żeby 10 i 11 października 2017 r. w Trybunale Koronnym (Rynek 1) dyskutować o „Samorządowych tradycjach siedemsetletniego Lublina”. Organizatorem konferencji jest Wydział Politologii i Wydział Humanistyczny UMCS we współpracy z prezydentem Lublina.
Naukowcy zwracają uwagę, że Lublin nie byłby w tym samym miejscu, gdyby nie działalność władz samorządowych.
– Samorząd to nie tylko zarządzanie miastem, dostarczanie usług, ale to przede wszystkim ludzie, którzy mają pomysł na jego rozwój i kształtowanie specyfiki, tożsamości czy kierunków rozwoju. Ważnym punktem w trakcie konferencji będzie debata zatytułowana: „Sukcesy i porażki samorządowego Lublina – samorząd w ocenie Prezydentów Miasta i Przewodniczących Rady Miasta Lublin” pod przewodnictwem rektora UMCS, prof. Stanisława Michałowskiego. Udział w niej potwierdzili obecny i byli włodarze miasta, m.in.: Sławomir Janicki, Adam Wasilewski, dr Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Lublin po 1990 r.: Edmund Dąbrowski i Piotr Kowalczyk – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.
Konferencja jest znakomitą okazją do wysłuchania prelekcji i dyskusji panelowych. Jej uroczysta inauguracja będzie miała miejsce we wtorek, 10 października, o godz. 9.30 w Trybunale Koronnym. Wstęp na wydarzenie dla mieszkańców Lublina jest wolny. (EM.K.)