Prezydent nie szuka zastępcy

Jakub Banaszek nie zamierza powoływać wiceprezydenta w miejsce Janusza Cieszyńskiego, który z 8 czerwca br. objął stanowisko ministra cyfryzacji. Zapewnia również, że z magistratu nigdzie nie wybiera się Dorota Cieślik, wiceprezydent odpowiedzialna za miejską oświatę.

Po dość niespodziewanym odejściu z chełmskiego magistratu byłego już wiceprezydenta, Janusza Cieszyńskiego, prezydent Jakub Banaszek zapowiedział, że na ten moment nie powoła zastępcy. Jak na razie zdania nie zmienia, mimo że partia Porozumienie, którą reprezentuje, ma podpisaną umowę koalicyjną z Prawem i Sprawiedliwością.

Sam prezydent Banaszek nie wyklucza jednak, że do końca kadencji stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta zostanie obsadzone, pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednia osoba. Zgodnie z umową koalicyjna ta funkcja może przypaść kandydatowi z poparciem PiS.

Jakub Banaszek zapewnia też, że z ratusza nigdzie nie wybiera się wiceprezydent Dorota Cieślik. W ubiegłym tygodniu środowisko oświatowe obiegła informacja jakoby Cieślik z 1 września br. miała przejść na stanowisko dyrektora w I LO, bo kierująca szkołą Halina Smyk jest skonfliktowana z niemal całym gronem pedagogicznym i słabo radzi sobie z zarządzaniem placówką. Prezydent Banaszek informację tę nazwał „fejkiem”. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here