Prezydent też się należy

Agata Fisz, prezydent Chełma, podobnie jak pozostali urzędnicy magistratu, dostanie trzynastą pensję. Wcześniej jednak rada miasta musi podjąć uchwałę w sprawie wypłacenia jej dodatkowego wynagrodzenia. Prezydent otrzyma 12 561,81 brutto, czyli ponad 8,8 tys. zł na rękę.

Miejscy urzędnicy do końca marca br. mają dostać dodatkowe roczne wynagrodzenie. Trzynastkę, jak co roku, otrzyma również prezydent Agata Fisz. W minionych latach, niektórzy radni, zwłaszcza z opozycji, mieli wątpliwości, czy powinna dostać dodatkowe roczne wynagrodzenie. Jednak prezydent musi wziąć trzynastkę, bo tak stanowią przepisy.
Kilkanaście lat temu, opinie o tym, czy prezydentom, burmistrzom, starostom, wójtom należą się trzynaste pensje, były podzielone. Przez dwa lata niektóre samorządy, w tym też miasto Chełm, nie wypłacały prezydentom trzynastek. Ostatecznie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uznało, że zgodnie z przepisami prezydentom, którzy również są pracownikami samorządowymi, trzynastki należy wypłacić. Polskie prawo jasno mówi też, że nie można odmówić przyjęcia wynagrodzenia. Z kolei premie czy nagrody, np. z okazji Dnia Samorządowca, Agacie Fisz już nie przysługują.
Dodatkowe wynagrodzenie prezydent Fisz dostanie, gdy rada miasta podejmie stosowną uchwałę w tej sprawie. Najbliższa sesja odbędzie się 21 marca i w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący przyznania A. Fisz trzynastej pensji. Głosowanie jak zwykle będzie formalnością. Prezydent otrzyma 12 561,81 zł brutto, czyli ponad 8,8 tys. zł na rękę. (mas)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here