Prezydent Żuk wybiera się na czwartą kadencję

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, w rozmowie z dziennikarzem Onetu pierwszy raz oficjalnie zapowiedział, że w wyborach, w 2023 roku, będzie ubiegał się o reelekcję.
Żuk zdementował plotki, że marzy mu się kariera w rządzie, albo posła. Nie wybiera się również do Parlamentu Europejskiego. – Ponad 10 lat temu zdecydowałem się stanąć do wyborów i powiedzieć mieszkańcom o swojej wizji rozwoju miasta. Zostałem wybrany już trzykrotnie i uważam, że trzeba dokończyć to, co rozpoczęliśmy – powiedział prezydent w wywiadzie udzielonym Sebastianowi Białachowi.


Zdaniem prezydenta Lublina kolejna kadencja jego rządów „powinna umożliwić nie tylko pełną realizację wizji rozwoju miasta opisaną w Strategii Lublin 2020 oraz w dyskutowanej jeszcze strategii rozwoju do 2030 r., ale i przygotować nowy model zarządzania miastem, uwzględniający dokonującą się właśnie zmianę pokoleniową”.

W trakcie wywiadu prezydent nieoczekiwanie nawiązał do rozmowy, jaką odbył dwa miesiące przed śmiercią słynnego muzyka Mirka Olszówki, m.in. twórcy festiwalu „Inne Brzmienia”. Przypomniał jak ten podprowadził go do okna i powiedział: „Zobacz, to jest moje najukochańsze miejsce. Kocham to miasto”. – Cały czas mam w sobie tamto uczucie i myśl, jaka mi wtedy towarzyszyła. Kocham to miasto, z jego wspaniałą i dramatyczną historią, z jego zaletami i wadami, i czuję się zobowiązany, by wizję jego rozwoju, którą kiedyś wspólnie stworzyliśmy, w pełni zrealizować. To jest powód, dla którego będę ponownie startował – dodał prezydent.

Krzysztof Żuk po raz pierwszy został wybrany na Prezydenta Miasta Lublin w grudniu 2010 roku. W II turze wyborów prezydenckich uzyskał 54,65% poparcia. W kolejnych wyborach zwyciężał już w pierwszej turze, zdobywając ponad 60% głosów. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here