Procedury niczym żółw

Przeciąga się procedura rozstrzygnięcia przetargu na zaprojektowanie i budowę nowego miejskiego biurowca przy ul. Leszczyńskiego 20 w miejscu starego budynku urzędu, który zostanie wyburzony. Prawdopodobnie jednak dojdzie do wyboru wykonawcy i podpisania z nim umowy.


Jedna z priorytetowych miejskich inwestycji ma już ponad pół roku poślizgu wobec pierwotnie założonego harmonogramu. Przetarg na budowę biurowca ogłoszono jeszcze w listopadzie ubiegłego roku z terminem składania ofert 4 grudnia ub.r. Pytań i wątpliwości oferentów było tak dużo, że termin ten trzykrotnie przekładano, by ostatecznie wyznaczyć go na 23 marca br.

Wpłynęło sześć ofert z cenami od 82,6 mln do 98,1 mln zł. Najtańszą, ale i tak o 2,6 mln zł droższą niż na zadanie przeznaczyło miasto, złożył warszawski Budimex. Choć od otwarcia ofert mija właśnie trzy miesiące postępowanie wciąż jest niezakończone. Urzędnicy są jednak zdeterminowani, by rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Powinno się to stać jeszcze w tym miesiącu. – Wezwaliśmy wykonawcę do uzupełnienia oferty. Miał on na to czas do 17 czerwca – wyjaśniało w ubiegłym tygodniu przyczynę przedłużania się procedury biuro prasowe prezydenta.

Jeśli nawet do podpisania umowy dojdzie w tym miesiącu, to nie ma już szans, by inwestycję zakończyć w pierwotnie zakładanym terminie, czyli do końca października 2023 roku, czy nawet do końca 2023 roku. Nim wykonawca przystąpi do budowy będzie musiał przygotować dokumentację projektową nowego budynku i wyburzyć stary biurowiec. Nowy ma mieć 7 kondygnacji, 29 metrów wysokości oraz podziemny garaż. Pracować będzie w nim ok. 600 urzędników, którzy już do czasu zakończenia inwestycji zostali przeniesieni do wynajmowanego od firmy Orion biurowca przy ul. Spokojnej.
ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here