Produkują lampy do aut i… wciąż szukają pracowników

Firma Varroc Lighting Systems, producent wysokiej klasy oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego, oficjalnie otworzył zakład produkcyjny w Niemcach koło Lublina. Już teraz fabryka zatrudnia 170 osób. Plany przewidują utworzenie łącznie aż 400 miejsc pracy!


Varroc Lighting Systems to globalna firma działająca w branży automotive z siedzibą w Plymouth w amerykańskim stanie Michigan. Posiada centra techniczne i biura sprzedaży na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Firma oferuje innowacyjne produkty dla zewnętrznych systemów oświetleniowych pojazdów. Do kluczowych produktów firmy Varroc Lighting Systems należą lampy matrycowe, adaptacyjne światło drogowe (ADB), lampy LED, organiczne diody elektroluminescencyjne lub diody OLED i elektroniczne moduły sterujące.

Zakład produkcyjny, który w ubiegłym tygodniu został oficjalnie otwarty w podlubelskich Niemcach, to druga lokalizacja firmy w Polsce, po centrum badawczo-rozwojowym w Krakowie.

Fabryka, która zlokalizowana jest na terenie Panattoni Park Lublin II, będzie specjalizowała się w produkcji lamp przednich, a roczna wydajność produkcyjna wyniesie 3,6 mln sztuk rocznie.

– Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zagłębiem wykwalifikowanych pracowników, pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie – mówi Stephane Vedie, prezes i dyrektor zarządzający Varroc Lighting Systems.

Nowa fabryka została wybudowana zgodnie z koncepcją Przemysł 4.0, przez co spełnia najwyższe standardy w logistyce, produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie. Na powierzchni 25 tys. m2 zakładu znajduje się wyposażenie – maszyny wtryskowe, lakiernia oraz napylarki do metalizowania i linii montażowych. Łączna wartość inwestycji wyniosła aż 54 mln euro.

– Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności, pozwalając jednocześnie na elastyczność i zmienność produkcji. Połączenie najnowocześniejszych technologii z architektoniczną aranżacją przestrzeni fabrycznej daje możliwość dopasowania do nowych zamówień i rosnącego potencjału całej firmy – dodaje Kristijan Fiket, wiceprezes Europe Business Units w Varroc Lighting Systems.

(gospodarczy.lublin.eu, KB)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here