Profesjonalna organizacja wydarzeń

„Profesjonalny Event Manager” – taki kierunek od października pojawi się w ofercie studiów podyplomowych na UMCS. Miejsc jest tylko 16. Rekrutacja już trwa.


Studia zostały przygotowane przez pracowników Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie we współpracy z praktykami, m.in. Niną Żukowską, ekspertem z firmy Świat Eventów, Radosławem Guzem, specjalistą w zakresie planowania i zarządzania strategicznego, Barbarą Wybacz, zastępcą dyrektora CSK i Janem Matysikiem, prezesem zarządu agencji reklamowej Cumulus.

– Uniwersytet powinien szybko reagować na zmiany zachodzące w społeczeństwie. Naszą odpowiedzią jest prowadzony przez praktyków profesjonalny kierunek związany z przemysłem spotkań – mówi dr hab. Urszula Kusio, prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS.

To jedyna taka oferta po wschodniej stronie Wisły. Podobne prowadzone są tylko w Gdańsku i Warszawie. Lubelską ofertę wyróżnia niezwykle wysoki udział praktyków wśród wykładowców – 80% godzin zostanie poprowadzonych przez specjalistów z doświadczeniem, praktyków w dziale organizacji eventów. Studia mają trwać dwa semestry, nastawione będą na praktyczną naukę. . Studenci nauczą się m.in., jak planować, przygotowywać, realizować i rozliczać organizowane wydarzenia, jak zarządzać zespołem, stworzyć książkę produkcyjną, czy współpracować z podwykonawcami. Dodatkowo będą mieli zajęcia ze scenografii, protokołu dyplomatycznego czy podstaw zakładania własnej firmy eventowej.

– Obserwuję branżę eventową w Polsce już od 15 lat – nasze, polskie kreacje i pomysły są znakomite. W tej dziedzinie powinny pracować osoby, które lubią ludzi i potrafią z nimi współpracować – podkreśla Nina Żukowska, założycielka firmy Świat Eventów.

– To bardzo potrzebny kierunek w naszym regionie. Jeśli w naszym województwie będą organizowane profesjonalne wydarzenia, to na pewno zyskamy gospodarczo, przybędzie nam miejsc pracy – podkreśla Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Internetowa rejestracja uczestników zakończy się 20 września. Wszelkich informacji na temat nowego kierunku można szukać na stronie UMCS w zakładce kandydat.

Ukończenie kierunku „Profesjonalny Event Manager” daje kwalifikacje do przygotowania organizacji konferencji, spotkań, wizyt, koncertów, przedstawień, festiwali, wydarzeń sportowych, targów, imprez masowych oraz innych eventów. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here