Projektanci też się cenią

Przetarg na wyłonienie biura projektowego, które sporządzi dokumentację techniczną przebudowy stadionu miejskiego w Chełmie, został unieważniony. Najtańsza oferta przekracza kwotę, jaką urzędnicy przewidzieli na ten cel. Wszystko wskazuje natomiast, że za pierwszym razem uda się rozstrzygnąć przetarg na budowę parkingu przed żłobkiem miejskim „Chełmskie Niedźwiadki”.

Najtańsza oferta na projekt stadionu miejskiego w Chełmie opiewała na prawie 70 tys. zł. Sęk w tym, że urzędnicy w budżecie przewidzieli na dokumentację około 30 tys. zł. W minionym tygodniu ogłoszono drugi przetarg. Miasto chce zlecić zaprojektowanie zadaszenia trybun wschodniej i zachodniej, nagłośnienia, budowę sektora dla kibiców drużyny przyjezdnej po północnej stronie stadionu oraz drogę dojazdową do niego od ul. Starościńskiej, a także bieżni tartanowej, czterotorowej. Na oferty czeka do 5 marca. – Zobaczymy, kto się zgłosi, jakie zaproponuje stawki. Jeśli będą nieduże rozbieżności, nie wykluczamy, że dołożymy pieniędzy – mówi Danuta Domańska, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich w chełmskim magistracie.
Za pierwszym przetargiem natomiast BIM rozstrzygnie przetarg na budowę parkingu przy ul. Wolności 20, przed wjazdem do żłobka miejskiego „Chełmskie Niedźwiadki”. Zgłosiło się osiem firm, a aż siedem ofert mieści się w zaplanowanej przez urzędników na tę inwestycję kwocie 250 000 zł. Najtańsza opiewa na 184 tys. zł. (s)