Projektują i uzgadniają

Wydłużają się prace nad końcowym projektem budowlanym ulicy Samsonowicza. W połowie roku ratusz chce mieć kompletny dokument. Dopiero po nim ruszy procedura wywłaszczeniowa, a po niej – oczekiwana od lat – budowa nowej drogi.


– Jesteśmy na etapie uzgodnień szczegółowych, między innymi dotyczącymi przebiegu sieci. Myślę, że może to zająć około dwóch miesięcy. Zatem w połowie roku projekt budowlany mógłby być gotowy – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
W drugim kwartale miasto planuje złożyć wniosek ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Ta procedura obejmuje wywłaszczenie pod pas drogowy części działek, które dziś nie należą do miasta.
Przypomnijmy, że w planach miasta jest droga o szerokości 6 metrów z tak zwanymi sięgaczami do budynków wspólnot mieszkaniowych. Pojawią się nowe miejsca parkingowe. Zmienią się wjazdy w skrzyżowania z Diamentową, Energetyków, Olszewskiego i Wapowskiego. Przy przecięciu z tą ostatnią (na razie na etapie planowania) pojawi się wyniesione przejście dla pieszych zamiast pierwotnie ustalanych miejsc parkingowych. BCH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here