Projekty Manufaktury

Na finałowej liście projektów zakwalifikowanych do siódmej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy Świdnika rozdysponują milion złotych, znalazło się 31. propozycji. Wśród nich są tylko dwie sportowe, zgłoszone przez Jacka Kosierba – prezesa Manufaktury Futbolu w Świdniku.


– Do 19 września mamy czas na promowanie swoich pomysłów wśród mieszkańców naszego miasta. Głosowanie rozpocznie się 20 września i potrwa do 4 października. Każdy mieszkaniec Gminy Miejskiej Świdnik na karcie do głosowana będzie mógł wybrać maksymalnie 3 inicjatywy, które jego zdaniem zasługują na realizację. Prosimy o głosy na nasze propozycje, czyli Piłkarską Amatorską Branżową Ligę Orlikowę oraz Świdnicki Mundial ‘2022. Obie imprezy będą kontynuacją tegorocznych wydarzeń, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród świdniczan – przyznaje Jacek Kosierb.

Szczegóły na temat głosowania będzie można znaleźć na www.manufakturafutbolu.futbolowo.pl oraz na fanpage Facebook świdnickiego stowarzyszenia. Oba przedsięwzięcia, oprócz popularyzacji piłki nożnej, będą także spełniały rolę wychowawczą, ponieważ sportowej rywalizacji będą przyświecały zasady współzawodnictwa w duchu fair play. Dla wszystkich uczestników zarówno liga, jak i turniej będą przede wszystkim znakomitą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu w formie zorganizowanej rywalizacji sportowo-rekreacyjnej.

BAS