Prokuratura prześwietla TBS

Agnieszka Sadowska z Urzędu Miasta Krasnystaw potwierdza. Prokuratura Regionalna w Lublinie sprawdza, czy kierownictwo Towarzystwa Budownictwa Społecznego nie złamało prawa. – Śledztwo nie ma wpływu na bieżącą działalność spółki – zapewnia.

Tydzień temu napisaliśmy, że Hanna Mazurkiewicz, była burmistrz Krasnegostawu, jeszcze przed przegranymi przez nią wyborami samorządowymi, poinformowała jedną z prokuratur o działaniu na szkodę spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznej przez jej prezesa Andrzeja Majchrowicza. Według naszych informacji Mazurkiewicz zarzuciła prezesowi TBS „niegospodarność”.

O co dokładnie chodzi, próbowaliśmy się dowiedzieć w urzędzie miasta, ale odpowiedzi otrzymaliśmy dopiero na początku minionego tygodnia. Agnieszka Sadowska z UM Krasnystaw mailem potwierdziła, że 26 października 2018 r. „Prokuratura Regionalna w Lublinie poinformowała burmistrza Krasnegostawu, że w związku z zawiadomieniem Rady Nadzorczej TBS Spółka z o.o. w Krasnymstawie z dnia 21 września 2018 r., wszczęte zostało śledztwo w celu ustalenia, czy nie doszło do popełnienia czynu zabronionego przez osoby wchodzące w skład zarządu i innych organów statutowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego”.

– Czynności sprawdzające w ramach prowadzonego śledztwa nie zostały jeszcze zakończone – podkreśla Sadowska. – Jednocześnie informuję, że prowadzone przez Prokuraturę Regionalną postępowanie nie ma wpływu na prowadzone inwestycje oraz działalność bieżącą spółki – zapewnia.

Do tematu będziemy wracać. (k)