Promenada – podejście drugie

Włodawski ratusz przygotowuje się do ponownego złożenia wniosku do RPO na dofinansowanie budowy „Włodawskiego Traktu Turystycznego – Promenada Nadbużańska”. W ubiegłym roku projekt został najlepiej oceniony, ale z powodu unieważnienia konkursu do jego realizacji nie doszło. Teraz burmistrz liczy, że Włodawie dopisze więcej szczęścia.

Na stronie włodawskiego ratusza można już wypełniać ankietę dotyczącą badania popytu dla planowanego projektu inwestycyjnego Gminy Miejskiej Włodawa „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska”. Nowoczesna promenada nad Włodawką ma połączyć ulicę Mostową z Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy miasta oraz turyści wypoczywający nad Jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta, a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.
– Po zbadaniu popytu złożymy wniosek do RPO o 85-procentowe dofinansowanie tej inwestycji – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. – W ubiegłym roku nasz wniosek został najlepiej oceniony i zajął pierwsze miejsce na liście, ale ze względów od nas niezależnych konkurs został unieważniony. Teraz został ogłoszony ponownie, kryteria za bardzo się nie zmieniły, my jeszcze bardziej dopracowaliśmy wniosek i liczymy, że również i tym razem zostanie bardzo wysoko oceniony. (bm)