Promocja zaspała

Wielki projekt za spore pieniądze. „Inwestuj w Chełmie” powstał po to, aby ściągnąć do miasta przedsiębiorców. Cały szkopuł w tym, że wydział promocji chełmskiego magistratu całkiem o nim zapomniał.

Ludzie biznesu, którzy ostatnio poszukiwali informacji, czy to na temat chełmskiej specjalnej strefy ekonomicznej, czy to o ofertach inwestycyjnych miasta, musieli się sporo natrudzić. Strona internetowa www.inwestujwchelmie.pl, do której przekierowanie widnieje na stronie głównej Urzędu Miasta, nie działała.
Portal powstał w ramach projektu „Inwestuje w Chełmie”, wartego 1 mln 255 tys. zł, w 85 proc. finansowanego z unijnej dotacji. Był on realizowany w 2014 roku i zakładał m.in. produkcję i emisję spotów telewizyjnych i radiowych, umożliwiał wyjazdy na targi międzynarodowe lokalnym przedsiębiorcom, ale przede wszystkim miał ułatwić potencjalnym inwestorom dostęp do informacji o możliwościach rozpoczęcia działalności w naszym regionie.
Niestety, wydziałowi promocji chełmskiego magistratu umknęło promowanie potencjału gospodarczego miasta, na co w połowie lutego zwrócili uwagę nasi dziennikarze.
Okazało się, że strona internetowa wygasła, bo urzędnicy zapomnieli podpisać w odpowiednim terminie umowy z podwykonawcą. – Rzeczywiście nam to umknęło – przyznał Marcin Grel, dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą. Nie potrafił wskazać, od kiedy strona nie działała. Po naszej interwencji obiecał jednak natychmiast się tym zająć.
Niestety, wcześniejszej strony nie udało się odzyskać. Teraz przedsiębiorcy mają korzystać z adresu www.inwestujwchelmie.org. Ten jednak wciąż nie działa tak jak powinien. Wszystkie zamieszczone na stronie odnośniki nie otwierają się – ani oferty inwestycyjne, ani… żadne inne informacje. Gdy wydział promocji pozbędzie się wszelkich błędów, będzie jeszcze musiał zająć się pozycjonowaniem, bo gdy w internetową wyszukiwarkę wpisujemy hasło „inwestuj w Chełmie”, wyświetla się jedynie stara odsłona portalu, do której nie ma już dostępu. (mg)