Propozycje od „Manufaktury Futbolu”

We środę (8 października) rozpoczęło się głosowanie w Świdnickim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Wśród piętnastu projektów, które wcześniej pomyślnie przeszły proces weryfikacji, są dwa sportowe. Projekt nr 1 – Świdnickie Euro ‘2021 i projekt nr 11 – Piłkarska Amatorska Branżowa Liga Orlikowa. Oba zostały zgłoszone przez Jacka Kosierba – przedstawiciela stowarzyszenia „Manufaktura Futbolu”.


PROJEKT NR 1

Świdnickie Euro ‘2021

To turniej piłki nożnej, który zostanie rozegrany 26 i 27 czerwca 2021 r. na boisku Orlik z udziałem amatorskich drużyn sześcioosobowych w czterech kategoriach wiekowych: do lat 18, 18-35 lat, 35+ oraz dziewcząt. Drużyny uczestniczące w tych zawodach oprócz swojej własnej nazwy wylosują sobie nazwę państwa – uczestnika rozgrywanych w tym samym czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

PROJEKT NR 11

Piłkarska Amatorska Branżowa Liga Orlikowa

To liga piłki nożnej, która będzie rozgrywana od kwietnia do czerwca 2021 r. na boisku Orlik. W rywalizacji wezmą udział amatorskie drużyny sześcioosobowe z różnych branż. Zagrają między innymi: samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele, trenerzy, strażacy, policjanci, handlowcy, rolnicy, vip-y, księża, dziennikarze czy informatycy.

– Te dwa projekty są jedynymi sportowymi propozycjami wśród piętnastu poddanych pod głosowanie mieszkańców Świdnika. Zarówno turniej jak i liga, dla najmłodszych uczestników, będzie spełniał przede wszystkim rolę wychowawczą oraz popularyzowania piłki nożnej. Dla dorosłych będzie to znakomita okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w formie zorganizowanej rywalizacji sportowo-rekreacyjnej. Z całą pewnością wpłynie to na integrację lokalnej społeczności, poprawienie sprawności i kondycji fizycznej mieszkańców naszego miasta, a także umiejętność rywalizacji w duchu zasad fair-play. Całość zostanie zorganizowana w profesjonalnej oprawie, przez wykwalifikowaną kadrę. Uczestnicy futbolowych zmagań otrzymają nagrody rzeczowe, puchary oraz medale – przyznał Jacek Kosierb, dla którego nie będą to pierwsze tego typu zawody. W przeszłości organizował turnieje: Świdnickie Euro ‘2016 i Świdnicki Mundial ‘2018. Natomiast Liga PABLO (Piłkarska Amatorska Branżowa Liga Orlikowa) była rozgrywana w latach 2017-2018 i cieszyła się sporą popularnością.

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do środy 21 października br. włącznie. Głosować można internetowo na stronie swidnik.budzet-obywatelski.org lub wypełniając kartę do głosowania ściągniętą z tej samej strony. Wypełnione karty należy wrzucać do urn znajdujących się w Urzędzie Miasta oraz Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here