Protest uznany, wykonawca zmieniony

Powiat chełmski podpisał w końcu umowę na budowę drogi ze Święcicy przez Pniówno do Czułczyc Dużych przy trasie włodawskiej. Po oprotestowaniu przetargu zmienił się jednak wykonawca. I będzie trochę drożej.

Jeszcze kilka tygodni temu samorządowcy z powiatu chełmskiego cieszyli się, że przetarg na budowę drogi ze Święcicy przez Pniówno, Krobonosz do Czułczyc Dużych przy trasie włodawskiej poszedł za „pół ceny”. Według kosztorysu budowa powinna kosztować 23 mln zł a najniższa oferta, złożona przez PRD Lubartów, opiewała na zaledwie 11 mln zł. Firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej, która także brała udział w postępowaniu, oprotestowała przetarg uznając stawki konkurencji za rażąco niskie. – Jeżeli skarga okaże się zasadna, to Krajowa Izba Odwoławcza może nam nakazać wybór oferty droższej o 1,5 mln zł – mówił wówczas Piotr Deniszczuk, starosta chełmski. – Tak czy inaczej będzie to poniżej wartości kosztorysowej.

Wydawało się, że spór może mocno przeciągnąć rozpoczęcie inwestycji, ale tydzień temu powiat podpisał umowę z wykonawcą. KIO uznało skargę i drogę wybuduje BG Construction. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here