Przebudowa boiska przy Dwójce

Nieco ponad milion złotych kosztować będzie długo oczekiwana przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie. Połowę środków na ten cel Gmina Miejska Włodawa pozyskała w ramach rządowego projektu „Rozwój kultury fizycznej”. Prace przy przebudowie, które rozpoczną się już niebawem, zakończą się we wrześniu przyszłego roku.

– Szkoła Podstawowa nr 2 jest jedyną naszą placówką oświatową, która nie ma nowego wielofunkcyjnego boiska, na którym uczniowie mogliby ćwiczyć i rozwijać swoje sportowe talenty. Obecnie prowadzenie zajęć na tym obiekcie jest praktycznie niemożliwe, ze względu na jego stan techniczny. Dlatego postanowiliśmy, że wykorzystamy każdą okazję, aby to zmienić. Nasze starania opłaciły się i już niedługo uczniowie będą mogli cieszyć się nowym boiskiem – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Miasto złożyło wniosek o wsparcie inwestycji w rządowym projekcie pod nazwą „Rozwój kultury fizycznej”, który został zakwalifikowany do dofinansowania. Gmina Miejska Włodawa otrzyma 518 500 zł, co pozwoli to na pokrycie połowy kosztów inwestycji, którą oszacowano na nieco ponad milion złotych. W ramach projektu wykonane zostanie boisko do piłki ręcznej, na którym można będzie grać także w piłkę nożną. Ponadto zaplanowano kompleks boisk do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Wykonana zostanie również bieżnia czterotorowa o długości 60 metrów i tor do skoku w dal. Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. Prace przy przebudowie potrwają do września 2017 roku. (a)