Przebudowa ośrodka pomocy

Trwa przebudowa budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśniowicach. To możliwe dzięki pozyskanej dotacji wynoszącej ponad pół miliona złotych.

Budynek GOPS w Leśniowicach wybudowano w 1964 r. W ubiegłym tygodniu urzędnicy poinformowali o postępach w jego przebudowie. Pracowano wówczas nad wymianą okien, instalacji sanitarnych i elektrycznych, wznoszeniem nowych ścianek działowych. Prowadzono też prace przygotowawcze do wykonania nowego dachu.

Leśniowiccy urzędnicy zapewniają, że roboty idą sprawnie i z dnia na dzień widać ich postęp. W najbliższym czasie planowano roboty dekarskie oraz dalszy remont pomieszczeń budynku. Modernizacja prawie sześćdziesięcioletniego budynku jest możliwa dzięki 571.349,35 zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie to stanowi 90 proc. wartości przedsięwzięcia.

– Dzięki realizowanej inwestycji budynek, w którym od 2018 roku mieści się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zyska nowe oblicze i znacznie obniży koszty utrzymania obiektu – zapowiada Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here