Przebudują drogę w Krupem

Przebudowa drogi w miejscowości Krupe to kolejna inwestycja, którą gmina Krasnystaw chce zrealizować dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Decyzje o podziale dotacji jeszcze nie zapadły, ale samorząd już szuka wykonawcy robót.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 900 m, łączącym trasę wojewódzką nr 812 Krasnystaw – Chełm z drogą gminną. – Firma, która wygra przetarg ma częściowo poszerzyć jezdnię do 5 metrów, wykonać odwodnienie i zjazdy, utwardzić pobocza i położyć nową, asfaltową nawierzchnię.

Ponadto na wysokości miejscowej szkoły zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 metrów, który poprawi bezpieczeństwo pieszych, w tym uczniów – podkreśla wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik. Wykonawca robót powinien być wybrany w najbliższych dniach, ale umowa zostanie podpisana po przyznaniu dotacji z FDS. Przebudowa drogi w Krupem ma potrwać do 31 lipca tego roku.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku, dzięki wsparciu z budżetu państwa, gmina Krasnystaw wybudowała fragment drogi w Stężycy Nadwieprzańskiej i przebudowała most na Wieprzu. To ważny ciąg komunikacyjny szczególnie dla miejscowych rolników, dowożących surowiec do Cukrowni Krasnystaw i zboże do spółki Elewarr. – Ze względu na stan techniczny przeprawy w 2018 roku trzeba było ją zamknąć, a rolnicy z okolicznych miejscowości musieli dowozić surowiec przez miasto i obwodnicę.

Dlatego bardzo zależało nam na realizacji tej inwestycji, która oprócz przebudowy mostu obejmowała budowę około 800 metrów drogi – przypomina wójt gminy Krasnystaw. Prace kosztowały prawie 1 mln 600 tys. zł, z czego połowę stanowiła dotacja z FDS. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here