Przebudują most na Wieprzu!

W piątek miasto i powiat podpisały umowę o wspólnym sfinansowaniu przebudowy mostu na rzece Wieprz w Krasnymstawie. Mieszkańcy na tę inwestycję czekają od lat.

W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie starostwa, wzięli udział: starosta krasnostawski Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, skarbnik Janusz Cięciera, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie Piotr Banach oraz burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz i jej zastępca Wojciech Kowalczyk.
– Samorząd miasta wyraził zgodę na udzielenie pomocy finansowej na sfinansowanie tego zadania już w 2017 r. w wysokości 1 mln zł – informuje Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu.

Pełna nazwa inwestycji to: „Przebudowa mostu żelbetowego przez rzekę Wieprz, w ciągu drogi powiatowej nr 3158L wraz z drogą dojazdową” (chodzi oczywiście o most na ul. Mostowej). Dotacja z miasta będzie podzielona – połowa na przebudowę mostu, połowa na remont drogi dojazdowej.
Koszt całego zadania został oszacowany na 3,56 mln zł. Porozumienie przewiduje także szczegóły dotyczące ewentualnych zmian kosztów wynikających z rozstrzygniętych przetargów. Jest to kolejna wspólna inwestycja samorządu miejskiego i powiatowego w bieżącej kadencji. Dotychczas najważniejszą była przebudowa ulic Sobieskiego i Chmielnej. (kg)