Przebudują Sobieskiego

Jeszcze w tym roku powiat krasnostawski przebuduje kolejny odcinek ul. Sobieskiego, od Chmielnej i Tokarzewskiego do Bojarczuka. Zarząd Dróg Powiatowych otworzył oferty złożone do przetargu. Dwie z nich mieszczą się w kwocie, jaką starostwo zamierza przeznaczyć na tę inwestycję.

Powiat krasnostawski dostał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie na dalszą przebudowę ul. Sobieskiego, na odcinku od skrzyżowania z Chmielną i Tokarzewskiego do ul. Bojarczuka. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 2 950 000 zł. Dotacja wyniosła 50 proc. tej kwoty. Na udział własny w połowie złożyły się powiat i miasto. W miniony wtorek, 1 marca, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk podpisał umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu krasnostawskiego. Miasto przekaże starostwu 756 105 zł.

Inwestycja, która oprócz nowej nawierzchni obejmuje również chodniki, parking przy kościele i 80 zatok postojowych, ma być zrealizowana – jak mówi starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk – najpóźniej do końca października br.

W miniony czwartek Zarząd Dróg Powiatowych otworzył oferty złożone do przetargu. W sumie wpłynęło ich sześć. Dwie z nich opiewały na kwoty niższe od szacunkowego kosztu całej inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina. Wszystkie zaplanowane prace wyceniło na 2 897 234 zł. (ps)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here