Przed danowcami pierwszy start w 2021 roku

W sobotę czternastka reprezentantów Dana szykujących się do startu w Mińsku Mazowieckim spotkała się na przedstartowych sparingach. Czwórka trenerów wsparta walczącą trenerką Adrianną Skowrytko oceniła poziom przygotowania zawodników i wskazała, co jeszcze należy skorygować

Zawodnicy LKSW Dan Świdnik szykują się do pierwszego startu w 2021 roku. W najbliższą sobotę w Mińsku Mazowieckim odbędą się zawody o Grand Prix Polski w kickboxingu. Do udziału zgłosiły się już ekipy 21 klubów, a lista zgłoszeń zostanie zamknięta jutro. Podobnie jak wszystkie turnieje od wakacji impreza zostanie rozegrana w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności.

W sobotę czternastka reprezentantów Dana szykujących się do startu spotkała się na przedstartowych sparingach. Czwórka trenerów wsparta walczącą trenerką Adrianną Skowrytko oceniła poziom przygotowania zawodników i wskazała, co jeszcze należy skorygować.

– Start w Mińsku Mazowieckim będzie podobnie jak dla innych klubów „rozpoznaniem bojowym” – mówi trener Piotr Bernat. – Niektórzy zawodnicy jadą spróbować sił w wyższych kategoriach wagowych, niektórzy wystąpią po raz pierwszy wśród starszych rywali – jak Kacper Głowienka, który po raz pierwszy będzie kadetem starszym. Światowa federacja WAKO zmieniła od Nowego Roku przepisy i obecnie o kategorii decyduje rocznik, a nie dokładna data urodzenia jak dotychczas. Zawody w Mińsku Mazowieckim będą też pierwszym testem zmodyfikowanych zasad rozgrywania walk.

Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w formułach planszowych zaplanowane są na kwiecień, o ile oczywiście na ich rozegranie pozwoli sytuacja epidemiologiczna. Po raz kolejny otrzymaliśmy prawo organizacji Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix”, który musiał był odwołany w 2020 roku. Mamy nadzieję, że w październiku uda nam się go rozegrać bez przeszkód – dodaje główny trener LKSW Dan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here