Przed radnymi pracowity tydzień

Pracowity tydzień czeka lubelskich radnych. We wtorek, 25 lutego na nadzwyczajnej sesji będą dyskutować m.in. o wycince drzew na górkach czechowskich. Dwa dni później spotkają się na zwykłych obradach.


Nadzwyczajna sesja została zwołana na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek rajcy będą dyskutować m.in. o niedawnej wycince drzew na górkach czechowskich oraz o planowanych wycinkach na al. Racławickich i na Lipowej (te arterie czeka przebudowa). Głos będą mogli zabrać zwykli mieszkańcy, a także przedstawiciele organizacji ekologicznych. Zapowiada się długa i burzliwa dyskusja.

Rajcy mają też przyjąć stanowisko ws. wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie dotyczącego uznania za nieważne studium zagospodarowania przestrzennego w części dotyczącej górek czechowskich. Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ubiegłego roku WSA uznał, że górki nie powinny zostać zabudowane i stwierdził nieważność studium zagospodarowania przestrzennego w tym zakresie. WSA rozpatrywał skargi na przyjęte przez lubelską radę miasta (głosami klubu Krzysztofa Żuka) studium zagospodarowania przestrzennego, dopuszczające częściową zabudowę górek blokami.

Wtorkowa, nadzwyczajna sesja, odbędzie się w ratuszu (plac Łokietka 1, sala im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego). Obrady zaczną się o godzinie 9.

Zaledwie dwa dni później – w czwartek, 27 lutego, czeka nas zwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. Pod głosowanie ma trafić uchwała wprowadzająca „Lubelską Kartę Miejską”. Chodzi o to, aby w niedalekiej przyszłości osoby, które płacą podatki w Lublinie, płaciły mniej np. za bilety okresowe komunikacji miejskiej aniżeli osoby, które płacą podatki w innych miejscowościach. Osoby, które nie płacą podatków w Lublinie, muszą się jednak liczyć z tym, że za bilety zapłacą więcej, niż obecnie.

W programie czwartkowych obrad jest też m.in. złożony przez grupę radnych projekt uchwały ws. „ uhonorowania Romualda Lipko w przestrzeni publicznej Lublina”. Przypomnijmy, że związany z Lublinem legendarny muzyk zmarł 6 lutego w wieku niespełna 70 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową.

Czwartkowe obrady, podobnie, jak wtorkowe, odbędą się w ratuszu i zaczną się o godzinie 9.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here