Przed sesją przecięli wstęgę

Nietypowo, bo od przecięcia wstęgi na jednej z wyremontowanych dróg, rozpoczęła się kolejna sesja rady gminy Fajsławice.

Podczas obrad wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz przedstawił informacje o bieżącej pracy urzędu. – Poinformował m.in.: o wynikach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i kwocie 9,5 mln zł, jaką nasza gmina otrzymała na realizację zaplanowanych inwestycji, a także o zakończonej przebudowie drogi do gruntów rolnych w Dziecininie – mówi Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice. I to właśnie od przecięcia wstęgi na drodze w Dziecininie rozpoczęła się sesja rady.

– Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych ze środków celowych budżetu województwa lubelskiego w wysokości 103 tys. zł. Gmina Fajsławice dołożyła do zadania 90 tys. zł. Modernizacja drogi zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców wsi Dziecinin, którzy najczęściej z niej korzystają – podkreśla Granat.

Podczas tradycyjnej części obrad radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie średniej ceny paliwa w roku szkolnym 2022/2023, dopasowując ją do bieżącej sytuacji na rynku. Cenę litra benzyny ustalono na 8,14 zł, oleju napędowego na 7,83 zł, a LPG na 3,48 zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here