Przedsiębiorcy spotkali się w Fajsławicach

W świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice zorganizowano spotkanie dla przedsiębiorców z terenu gminy, a także osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Lubelskiej Akademii Rozwoju: Rafał Dudek oraz Michał Rządkowski. – Omówili możliwości dofinansowania wniosków składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na 2019 rok i zwrócili uwagę na oferowane działania w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – informuje Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus: Dorota Sawa i Wojciech Hus. D. Sawa omówiła plan działań dla małych przedsiębiorstw i osób chcących założyć działalność gospodarczą w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Szczególną uwagę poświęciła na przedsięwzięcia w zakresie tworzenia nowych przedsiębiorstw (675 tys. zł na lata 2019-2020), w tym w branży turystycznej – 100 tys. zł dotacji. – Dla producentów chcących rozpocząć działalność w kooperatywie z Inkubatorem Przetwórstwa Lokalnego, który ma powstać w miejscowości Boniewo, przewidzianych jest 6 dotacji po 50 tys. zł – dodaje. Spotkanie cieszyło się sporą frekwencją.

Każdy z obecnych mógł indywidualnie porozmawiać ze specjalistami i przedyskutować swoje zamierzenia. (k)