Przedszkole bez zabawek

Dzieciaki z Przedszkola nr 43 przy ulicy Skautów w Lublinie przez cały ubiegły tydzień bawiły się bez tradycyjnych zabawek. Maskotki, misie, klocki, lalki i samochodziki zostały schowane, a dzieciaki zrobiły sobie własne zabawki z materiałów recyklingowych. – Było świetnie – twierdzą zachwycone maluchy.


Pomył na dni bez zabawek to wspólna inicjatywa pani dyrektor Barbary Nawrockiej i wychowawczyni grupy trzeciej pani Anety Pawełczak. – Był to projekt edukacyjny. Same nie wiedziałyśmy do końca jak zareagują dzieci, ale – jak się okazało – już nas pytają, kiedy będzie następny taki tydzień – przyznaje pani Aneta.

Dzieci od poniedziałku do piątku same robiły swoje zabawki z materiałów recyklingowych. W ruch poszły nożyczki, taśma klejąca, opakowania po produktach spożywczych i kartony. Tematem tygodnia bez zabawek były „Służby ratunkowe”, więc maluchy wykonywały znaki drogowe, pojazdy strażackie czy ratownicze.

– Przez cały tydzień w żadnej z grup nikt nie dopytywał o zabawki – to było naprawdę zaskakujące, jak entuzjastycznie dzieci podeszły do tego projektu – podkreślała w piątek pani Aneta. W przedszkolu nr 43 już planowany jest kolejny taki tydzień. (EM.K.)