Przedwcześnie 

Helena Pietraszkiewicz przez cztery kadencje zasiadała w Radzie Miasta Lublin, a w latach 1998–2002 była jej przewodniczącą

W ubiegły poniedziałek, 1 marca, zmarła Helena Pietraszkiewicz. Rodowita lublinianka, wieloletnia radna i przewodnicząca Rady Miasta Lublin. Miała 67 lat. W wtorek na znak żałoby flaga miasta została opuszczona do połowy masztu, a po hejnale miejski trębacz odegrał „Ciszę”. W czwartek, 4 marca, najbliżsi i wielu lublinian wzięło udział w ostatniej drodze śp. zmarłej na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Helena Pietraszkiewicz urodziła się w 1953 roku w Lublinie. Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy i Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie. Od 1994 do 2006 sprawowała mandat radnej lubelskiej rady miasta. W kadencji 1998–2002 była jej przewodniczącą, w kolejnej kierowała klubem radnych „Prawo i Rodzina”.

W latach 2006-2007 pełniła funkcję wojewody łódzkiego. W tym czasie zorganizowała misję humanitarną do Iraku, gdzie w owym czasie przebywał kontyngent Wojska Polskiego. W 2014 r. ponownie została wybrana do lubelskiej rady miasta z listy PiS. W ostatnich wyborach nie ubiegała się o reelekcję.

Od lat była zaangażowana w życie społeczne Lublina, prowadziła m.in świetlicę terapeutyczną dla dzieci. Uhonorowana statuetką Angelusa Lubelskiego 2005 za służbę publiczną oraz medalem Lumen Mundi (Światłość Świata) przez abpa Józefa Życińskiego. W 2004 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. – Nieustanie zaangażowana, odważna, wrażliwa, pełna pasji i empatii – wspominają zmarłą jej znajomi i współpracownicy. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here