Przejście podziemne pod Poligonową zostanie uprzątnięte

Urzędnicy obiecują, że tunel pod Poligonową na dniach zostanie posprzątany

Rowerzyści oraz piesi, którzy ze Sławina chcieliby udać się na Czechów nowo utworzoną przez TBV ścieżką na górkach czechowskich będą mogli wreszcie bez najmniejszych problemów skorzystać z tunelu pod ulicą Poligonową. Dotychczas istniała taka możliwość, ale z uwagi na porozbijane szkła oraz walające się tam stare meble i śmieci z przejścia nikt nie korzystał.


– Ścieżka, która rozpoczyna się tuż przy Lidlu na Czechowie, na Sławinie kończy się tuż przy tunelu pod Poligonową oraz na skrzyżowaniu tej ulicy z Relaksową. Dotychczas osoby korzystające ze ścieżki musiały pokonywać dość szeroką, bo po cztery pasy ruchu w każdą stronę, jezdnię. Rezygnowały z podziemnego przejścia z uwagi na porozbijane szkła oraz porozrzucane śmieci i zalegające tam stare meble – mówi Radosław Osiak, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin.

Teraz to się zmieni. R. Osiak wraz z przewodniczącą Rady Dzielnicy Małgorzatą Pietrzelą poprosili o interwencję Straż Miejską. W minioną środę dzielnicowy sporządził odpowiednią notatkę i sprawę przekazał do Zarządu Dróg i Mostów. Urzędnicy zareagowali natychmiast. – W przyszłym tygodniu planowane jest sprzątanie tego przejścia podziemnego – poinformowała nas w piątek Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W rozmowach z „Nowym Tygodniem” zarówno przewodniczący Zarządu Dzielnicy, Radosław Osiak, jak i przewodnicząca Rady Dzielnicy, Małgorzata Pietrzela zwrócili uwagę, że w tunelu przydałoby się nie tylko sprzątanie, ale także zainstalowanie oświetlenia. Rada Dzielnicy na dziś nie dysponuje środkami na ten cel, bo rezerwę jaką miała na ten rok postanowiła przeznaczyć na budowę przejazdu rowerowego przez ul. Zielone Wzgórze w ramach istniejącego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Poligonowej oraz remont ul. Lawendowej, od ul. Zbożowej w kierunku ul. Kwiatów Polnych.

Zarząd Dróg i Mostów też nie planuje instalowania w tunelu oświetlenia. – Dotychczas nie było zgłoszeń w tym zakresie, zarówno od mieszkańców jak i Rady Dzielnicy. Niemniej jednak przeanalizujemy potrzebę oświetlenia tego miejsca, po otwarciu dla ruchu nowo powstającej ścieżki na górkach czechowskich i obserwacjach wykorzystania przejścia podziemnego przez mieszkańców. Wówczas ewentualnie zadanie zostanie zgłoszone do projektu budżetu na rok przyszły. Orientacyjny koszt budowy takiego oświetlenia to około 100-150 tys. zł – dodaje Justyna Góźdź. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here