Przejście rzuca się w oczy i ostrzega

Wymalowane w czerwono-białe pasy przejście jest bardziej widoczne i skłania kierowców do ostrożniejszej jazdy

Czerwono-białe pasy zostały już namalowane. Wkrótce pojawią się znaki fluorescencyjne i na przejściu dla pieszych przy ul. Puławskiej powinno być bezpieczniej. O interwencję prosili okoliczni mieszkańcy.


Chodzi o przejście położone w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi. – Często przechodzą tamtędy dzieci, a kierowcy jeżdżą zbyt szybko – zauważyli okoliczni mieszkańcy, którzy poprosili o interwencję władze dzielnicy. Te z kolei zwróciły się z prośbą o pomoc do Zarządu Dróg i Mostów. – Zasugerowaliśmy, aby pasy na tym przejściu zostały pomalowane na czerwono-biało, a zamiast „zwykłych” znaków ostrzegawczych stanęły znaki fluorescencyjne.

Przykuje to uwagę kierowców, dlatego zachowają większą ostrożność – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa.
Prośba została już częściowo spełniona. W ubiegłym tygodniu pasy zostały namalowane, a w najbliższym czasie ZDiM zamierza postawić nowe znaki. – Na Puławskiej będzie teraz znacznie bezpieczniej – cieszy się T. Makarczuk. GR