Przejście zwiększy bezpieczeństwo?

O utworzenie dodatkowego przejścia dla pieszych na ulicy Janowskiej w pobliżu skrzyżowania z Rąblowską apeluje Piotr Popiel, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. Wysłał w tej sprawie interpelację do prezydenta.


Radny zauważył, że „połączenie dwóch prostych, długich odcinków Janowskiej i Krężnickiej tworzy okazję do przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości”. Wynosi ona w tym rejonie 50 km/h. Jego zdaniem problem mogłaby rozwiązać budowa dodatkowego przejścia w pobliżu skrzyżowania z Rąblowską.

„Mieszkańcy słusznie podkreślają, że dla pieszych stanowi ona (ul. Janowska) jedno z niewielu połączeń z osiedlem Nałkowskich na Wrotkowie. Najbliższe przejście znajduje się prawie pół kilometra od tego miejsca, w pobliżu ulicy Parczewskiej” – pisze radny w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka.

Przekonuje, że z przejścia korzystałyby dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego, a także działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słonecznik”. – „Biorąc pod uwagę troskę mieszkańców o bezpieczny powrót ich dzieci ze szkoły liczę na pozytywne rozpatrzenie wniosku” – dodaje Piotr Popiel. Prezydent ma kilka tygodni na odniesienie się do interpelacji. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here