Przekaż 1 proc. w Chełmie

Chełm przystąpił do realizacji projektu „Wspieraj lokalnie”, realizowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy miasta będą mogli rozliczyć swój PIT za 2019 rok za pomocą specjalnie utworzonego programu i od razu przekazać 1 proc. swojego podatku dla organizacji, które posiadają status OPP na terenie Chełma.

– W Niedźwiedzim Grodzie są 22 aktywne organizacje, które na różnych polach wspierają mieszkańców miasta i regionu. Ich działalność jest możliwa dzięki darowiznom, w tym odpisom 1 proc. podatku od osób fizycznych. Dlatego miasto ułatwia przekazanie wsparcia lokalnym podmiotom OPP. Na stronie internetowej chelm.pl w zakładce „Miasto i Urząd” znajduje się odnośnik do bezpłatnego oprogramowania podatkowego PITax.pl Łatwe podatki.

Aplikacja krok po kroku pomaga w złożeniu zeznania podatkowego i udostępnia aktualną listę organizacji pozarządowych działających w Chełmie. Z listy wystarczy wybrać tę, której chcemy przekazać proc. naszego podatku – zachęca Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here