Przełajowe bieganie w letnim wydaniu rozpocznie się nad Zalewem Zemborzyckim

Tak przed niespełna rokiem dzieci rywalizowały w na trasie nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie

10 miast. 10 biegów. 10 przełajowych tras, zawsze 5 km – piąta już edycja cyklu City Trail onTour rozpocznie się 15 lipca nad Zalewem Zemborzyckim.


Oprócz Lublina na tegorocznej mapie cyklu znalazły się: Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź, gdzie 26 lipca odbędzie się finałowa runda. Zawody są zaplanowane na godziny popołudniowe w dni powszednie – są zatem idealną okazją do oderwania się od codziennych obowiązków i aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

– City Trail onTour to niejako zapowiedź naszego jesienno-zimowego cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, w ramach którego organizujemy aż 60 biegów w trakcie 6 miesięcy. 10 wakacyjnych imprez to okazja do sprawdzenia się na naszych trasach w letnich warunkach, ale także dobry pomysł na aktywne popołudnie. Rodzinny charakter naszych biegów, wakacyjna atmosfera, owocowy bufet – to wszystko sprawia, że zawody mają także wymiar towarzyski – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator imprezy.

– Cieszy nas fakt, że co roku wśród osób startujących w City Trail our spore grono to osoby zupełnie początkujące. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie startowali w zawodach biegowych, aby spróbowali sił w letnim cyklu – dystans 5 km jest dla każdego, a szczególnie, jeśli nie trzeba stresować się limitem czasu, bo u nas go nie ma.

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej do 30 czerwca oraz 40 zł, jeśli zapisu dokonujemy po 1 lipca lub w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednym mieście, za drugi i każdy kolejny start zapłacą 20 zł. Warunek to rejestracja od razu na wszystkie biegi (najpóźniej na 4 dni przed pierwszym z biegów cyklu). W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. BS

Kalendarz biegów 2019

15 lipca Lublin, Zalew Zemborzycki, kemping Dąbrowa
16 lipca Warszawa, Las Młociński
17 lipca Olsztyn, Jezioro Długie
18 lipca Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
19 lipca Bydgoszcz, Myślęcinek
22 lipca Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
23 lipca Poznań, Lasek Marceliński
24 lipca Wrocław, Las Osobowicki
25 lipca Katowice, stawy Janina-Barbara
26 lipca Łódź, Park na Zdrowiu

Tak było w edycji 2018

W City Trail onTour 2018 wzięły udział 4782 osoby, w tym 3603 dorosłych i 1179 dzieci. Największym biegiem był ten w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 504 dorosłych i 277 dzieci. Drugim miastem okazał się Poznań, w którym wystartowało 439 dorosłych i 167 dzieci. Trzecie miejsce zajął Wrocław – 437 dorosłych i 128 dzieci.

Warto dodać, że na trasach City Trail onTour 2018 rywalizowało spore grono znakomitych zawodników. W Lublinie zwycięstwo odniósł Artur Kern, rekordzista Polski na 5000 m w hali. W Bydgoszczy biegał Paweł Ochal, mistrz kraju w maratonie z 2007 roku, a w Poznaniu pojawił się Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu (2012), wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym.