Przemycali kokainę w żołądkach

Na 13 lat więzienia Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Krzysztofa F., który kierował narkotykowym gangiem. Jego grupa trudniła się na wielką skalę przemytem narkotyków, m.in. kokainy, którą w żołądkach kurierów szmuglowano z Brazylii i Argentyny.


Krzysztof F. dokładnie werbował kandydatów na przewoźników towaru. Głównie wybierał osoby w ciężkiej sytuacji materialnej. Kusił ich obietnicą zarobienia łatwych, dużych pieniędzy. Wyposażał w bilety, gotówkę oraz instrukcje, jak należy zachować się np. na lotnisku i podczas kontroli.

Kurierzy połykali paczki z narkotykami ryzykując życiem. W przypadku pęknięcia takiego woreczka, groziła im natychmiastowa śmierć. Średnio jeden przemytnik przewoził w sobie pół kilo białego proszku. 51-letni Krzysztof F. kierował grupą w latach 2013-2014.

Według śledczych gang przemycił w tym czasie do Europy z Ameryki Południowej 12 kg wysokiej jakości kokainy. Grupa zarabiała setki tysięcy złotych. Jej szef musi zwrócić pieniądze i majątek, który nielegalnie zdobył. LL