Przenieście nam przystanek

Zdaniem wielu chełmian odwiedzających często szpitalne mury przystanek przy lecznicy jest źle ulokowany. Jak mówią, teraz, gdy miasto inwestuje w nowe autobusy, powinno pochylić się również nad tym problemem i zmienić położenie przystanku z korzyścią dla mieszkańców.

– Większość osób, które jadą autobusem do szpitala, wysiada na wcześniejszym przystanku, tuż za skrętem z ulicą Rejowiecką. Jest dalej i niebezpiecznie, bo każdy przebiega przez jezdnię na drugą stronę ulicy. Następny przystanek znajduje się na wysokości biurowca, kawałek za głównym wejściem do szpitala, dlatego praktycznie nikt z niego nie korzysta. Lepiej podejść, niż się cofać – mówi czytelnik „Nowego Tygodnia”.

Zdanie mężczyzny popiera wielu chełmian (szczególnie w starszym wieku), którzy często odwiedzają szpitalne mury. Jak mówią, choć tak jest od lat i każdy zdążył się przyzwyczaić, powinna nastąpić „rewolucja przystankowa”.

– Tyle się teraz mówi o CLA, miasto inwestuje w nowe autobusy, zmieniono siatkę połączeń. Czy nie można przenieść odrobinę przystanku, żeby znajdował się mniej więcej na wysokości szpitala oraz bliżej przejścia dla pieszych? Tam nawet nie ma wiaty, sam znak drogowy, więc to nie powinno stanowić wielkiego kłopotu – dodaje kobieta, która w ubiegłym tygodniu jechała autobusem do poradni przyszpitalnej.

Miasto jednak ma inne spojrzenie na tę kwestię. W ocenie kierownictwa Chełmskich Linii Autobusowych, nie ma możliwości ustawienia przystanku we wskazanym miejscu, ponieważ zgodnie z przepisami nie można ustawić przystanku naprzeciw innego, już istniejącego. Poza tym nieopodal jest ostry zakręt oraz wyjazdy z posesji, więc ustawienie przystanku w tym miejscu zagrażałoby bezpieczeństwu zarówno osób prowadzących pojazdy, jak i korzystających z przystanku.

– Lokalizacja przystanku naprzeciwko biurowca jest najbliższą możliwą – kwituje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. (pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here