Przeniosą się do świata dawnych Słowian

Na Słomiany Rynek zapraszają w sobotę, 5 września, przedstawiciele fundacji Atoli. W ramach imprezy „Na Słomianym Rynku – V Spotkania w Kulturze Słowian” będzie można bliżej poznać „świat dawnych Słowian”.


– Poznamy tajniki kuchni słowiańskiej i spróbujemy jej specjałów. Zobaczymy jak dawniej kuto żeliwo. Nauczymy się od starożytnych przodków sposobów niecenia i krzesania ognia. Poznamy pradawne zioła, kosmetyki. Zgłębimy arkana tłoczenia olejów i stosowania smarowideł. Wojowie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej zaprezentują uzbrojenie, opancerzenie, a także metody walki słowiańskich wojowników.

W międzyczasie dorośli i dzieci będą mogli zapoznać się z pierwszymi grami i zabawkami naszych przodków oraz nauczyć się kilku starodawnych tańców. Całości towarzyszyć będzie muzyka, pieśni i dźwięki prawie zapomnianych już instrumentów – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 września, na Słomianym Rynku, czyli zielonym terenie między ulicami Kalinowszczyzna i Towarową. Początek imprezy o godz. 13, a jej zakończenie o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem jest fundacja Atoli we współpracy z Fundacją tanTHEO, Radą Dzielnicy Kalinowszczyzna, Klubem Osiedlowym ODEON oraz Pracowniczą Spółdzielnią Mieszkaniową „Kolejarz”.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres mailowy fundacja.atoli@gmail.com. Można też zadzwonić pod numer telefonu 535 365 615 lub 501 704 548 albo wejść na stronę internetową www.fundacjaatoli.com. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here