Przeniosą się do świata dawnych Słowian

Na Słomiany Rynek zapraszają w sobotę, 5 września, przedstawiciele fundacji Atoli. W ramach imprezy „Na Słomianym Rynku – V Spotkania w Kulturze Słowian” będzie można bliżej poznać „świat dawnych Słowian”.


– Poznamy tajniki kuchni słowiańskiej i spróbujemy jej specjałów. Zobaczymy jak dawniej kuto żeliwo. Nauczymy się od starożytnych przodków sposobów niecenia i krzesania ognia. Poznamy pradawne zioła, kosmetyki. Zgłębimy arkana tłoczenia olejów i stosowania smarowideł. Wojowie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej zaprezentują uzbrojenie, opancerzenie, a także metody walki słowiańskich wojowników.

W międzyczasie dorośli i dzieci będą mogli zapoznać się z pierwszymi grami i zabawkami naszych przodków oraz nauczyć się kilku starodawnych tańców. Całości towarzyszyć będzie muzyka, pieśni i dźwięki prawie zapomnianych już instrumentów – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 września, na Słomianym Rynku, czyli zielonym terenie między ulicami Kalinowszczyzna i Towarową. Początek imprezy o godz. 13, a jej zakończenie o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem jest fundacja Atoli we współpracy z Fundacją tanTHEO, Radą Dzielnicy Kalinowszczyzna, Klubem Osiedlowym ODEON oraz Pracowniczą Spółdzielnią Mieszkaniową „Kolejarz”.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres mailowy fundacja.atoli@gmail.com. Można też zadzwonić pod numer telefonu 535 365 615 lub 501 704 548 albo wejść na stronę internetową www.fundacjaatoli.com. GR