Przestraszył się sarny, rozbił auto i dwa ogrodzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło na terenie gminy Łopiennik Górny. – Samochód osobowy zjechał z drogi i uszkodził ogrodzenia dwóch posesji – informuje Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie.


9 czerwca w godzinach porannych, dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym samochodzie marki Audi oraz rozbitych dwóch ogrodzeniach posesji w jednej z miejscowości w gminie Łopiennik Górny. – Jak wstępnie ustalili mundurowi, pojazdem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Łopiennik. Prawdopodobnie mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, która nagle wbiegła mu pod koła, stracił panowanie nad autem, przejechał na przeciwległy pas ruchu, zjechał na pobocze i uderzył w znajdujące się tam dwa ogrodzenia posesji.

Tym razem, na szczęście, nikt nie ucierpiał – mówi rzecznik krasnostawskiej policji. Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze. – Uważajmy na dzikie zwierzęta, które bardzo często przemieszczają się i przecinają główne szlaki komunikacyjne, powodując tym samym niebezpieczne sytuacje na drodze – podkreśla Babicz. (k)