Przestrzeń przy Rzemieślniczej 6

Rada dzielnicy Węglin Północny doczekała się nowej siedziby. Po latach egzystowania na zaledwie 20 metrach kwadratowych przy ulicy Parysa 67 dzielnicowi radni przeprowadzają się do dwa razy większego lokalu.
Nowa siedziba mieści się na parterze budynku biurowego przy ul. Rzemieślniczej 6. Lokal znajduje się w dobrej lokalizacji. Łatwo do niego dojechać i zaparkować, bo przed budynkiem znajduje się parking. Zmiana jest bardzo korzystna również dla mieszkańców. – Teraz będziemy dysponowali dwoma pomieszczeniami i na pewno będzie do nas lepszy dostęp – mówi Dariusz Boruch, przewodniczący zarządu dzielnicy Węglin Północny. Dotychczasowe, niewielkie lokum rady dzielnicy uniemożliwiało np. uczestniczenie większej grupie zainteresowanych mieszkańców w posiedzeniach rady, przeprowadzanych spotkaniach czy konsultacjach.

– Nowy lokal jest lokalem użytkowym o powierzchni ponad 40 m2, dającym możliwość pełnej realizacji zadań wynikających z zapisów statutowych. Umowa podpisana jest na 2 lata. Czynsz miesięczny wynosi ok 800 zł netto i obejmuje wszystkie świadczenia związane z korzystaniem z lokalu, czyli energię elektryczną, ogrzewanie, wywóz śmieci, wodę i ścieki i podatek od nieruchomości – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza. Opłaty związane z wynajmem siedziby ponosi miasto. – Cieszymy się z tej zmiany i zapraszamy do nas mieszkańców już na początku lutego – dodaje przewodniczący. (EM.K.)