Przetarg na fotowoltaikę rozstrzygnięty

Gmina otworzyła oferty w ogłoszonym jeszcze w marcu przetargu na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła. Zadanie, podzielone na trzy części, zrealizują dwaj wykonawcy.

Spośród sześciu firm najkorzystniejszą ofertę na dostawę i montaż 154 kotłów (o sprawności powyżej 91 proc.). na biomasę złożyła spółka Eco-Team z Częstochowy. Kwota, jaką przedstawił wyłoniony w drodze przetargu wykonawca, to 3 698 298 zł. Montażem 434 instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Chełm ma zająć się FlexiPower Group z Kudrowic pod Pabianicami. Oferta opiewa na 10 377 237,09 zł. Ta sama firma zajmie się montażem 36 pomp ciepła za 1 026 640,44 zł.

Zadanie uzyskało 7 966 417,88 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubelskiego. Przetarg był przedłużany z uwagi na konieczność uzupełnienia ofert. Nie wszyscy jednak tego dokonali. Po 10-dniowym czasie na ewentualne odwołania, gmina podpisze umowy z wykonawcami. Wtedy też poznamy harmonogram prac. Dla mieszkańców gminy istotną informacją jest, że pod koniec miesiąca urzędnicy będą rozsyłać do nich pisma w sprawie zapłaty drugiej faktury. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie ma nastąpić zwrot wpłaconej zaliczki. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here