Przewodniczący dał przykład

Gdyby wszyscy postępowali tak, jak Janusz Dusznik, przewodniczący rady gminy Izbica, o szczęśliwy finał zamieszania wywołanego przez koronawirus moglibyśmy być spokojni. Dusznik, właściciel trzech sklepów, na wiadomość o epidemii zareagował wzorcowo.

Janusz Dusznik jest nie tylko przewodniczący rady gminy Izbica, jest też przedsiębiorcą. Prowadzi trzy sklepy, dwa w Wólce Orłowskiej i jeden w Izbicy. – Gdy tylko pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem i pierwsze symptomy zagrożenia epidemią, postanowiłem zareagować – mówi Nowemu Tygodniowi przewodniczący. Dusznik nie czekał na rozporządzanie, nie czekał na decyzje rządu.

Od razu na swoich sklepach zamieścił informację następującej treści: „UWAGA!!! W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID wprowadza się wewnętrzny regulamin: – w sklepie może się znajdować TYLKO JEDNA OSOBA KUPUJĄCA, każdy klient zobowiązany jest do dezynfekcji rąk po wejściu do sklepu, należy zachować bezpieczną odległość (1 m) od sprzedawcy, prosimy nie opierać się o ladę, towar podaje tylko i wyłącznie sprzedawca, osoby z objawami grypopodobnymi (kaszel, katar, gorączka) proszone są o niewchodzenie do sklepu.”

– Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo klientów, ale i moje pracownice – podkreśla Dusznik. – Dodatkowo zainstalowałem przy kasach takie płyty, które oddzielają klienta od kasjerki – mówi przewodniczący. Mieszkańcy gminy chwalą inicjatywę szefa rady. – W każdym sklepie powinny obowiązywać takie same rozwiązania, no może do dyskontów powinni wpuszczać z 10 osób na raz, ale nie więcej – mówi nasza stała Czytelniczka z Izbicy. (kg)