Przeżyć w drodze na cmentarz

W piątek, 28 października, rozpoczęła się akcja „Znicz 2016”, która potrwa do 2 listopada. W tym czasie należy się spodziewać nasilonych kontroli krasnostawskiej policji w okolicy cmentarzy, zmieni się też organizacja ruchu w pobliżu cmentarza w Krasnymstawie.

Już od piątku w ramach akcji „Znicz 2016” krasnostawscy policjanci prowadzą wzmożone działania w zakresie utrzymania płynności ruchu, eliminowania nietrzeźwych kierujących oraz zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. – Aby ten czas upłynął spokojnie i bezpiecznie, przypominamy o konieczności zachowania rozwagi na drodze. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonie cmentarzy, gdzie natężenie ruchu w tych dniach będzie największe – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Wasilewski podkreśla też, że jesienna aura zdecydowanie wpływa na pogorszenie się warunków panujących na drodze, dlatego nogę z gazu warto zdjąć nie tylko ze względu na Święto Zmarłych i większy ruch aut. – Zwracajmy uwagę na odstęp od pojazdu poprzedzającego a wybierając się w daleką podróż pamiętajmy o przerwach w trasie. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków – mówi rzecznik.

Policja informuje, że do 2 listopada do 18.00 przewidywana jest zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Krasnymstawie. Ruch ul. Poniatowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza i ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Okrzei odbywać się będzie tylko w jednym kierunku tj. w stronę ul. Okrzei. (kg)