Przeżyli ze sobą pół wieku

Osiemnaście par z terenu gminy Żółkiewka obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Prezydent RP nadał im odznaczenia Państwowe za długoletnie pożycie. O medale wnioskował wójt gminy Jacek Lis.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 18 września. Mszę świętą w intencji małżonków odprawił proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca ksiądz Marian Wiech.

Medale dostojnym jubilatom wręczali posłanka Teresa Hałas, wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis i reprezentujący starostę krasnostawskiego, członek zarządu powiatu Jan Mróz. Były tort, lampka szampana, głośne sto lat i program artystyczny przygotowany przez dzieci z miejscowej szkoły.

Medale otrzymało osiemnaście par: Kazimiera i Wiktor Banaszakowie, Wanda i Lech Brankiewiczowie, Janina i Jan Chwałkowie, Teresa i Edward Dereweccy, Irena i Mieczysław Dubielowie, Halina i Ryszard Dudowie, Weronika i Stanisław Furgałowie, Elżbieta i Marian Kaniowie, Zofia i Tadeusz Komanowie, Halina i Jerzy Królowie, Teresa i Aleksander Łukaszowie, Krystyna i Jerzy Marciniakowie, Zuzanna i Stanisław Marcowie, Teresa i Zdzisław Mydlakowie, Henryka i Jan Pomianowscy, Mieczysława i Czesław Rubajowie, Janina i Jan Sobiesiakowie, Maria i Jan Wróblowie. (s)