Przy Spokojnej będzie radośniej

Dotychczasowy plac zabaw przy filii Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej 13 był wyjątkowo skromny

Miastu udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę placu zabaw przy filii Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej 13. Maluchy zawdzięczają inwestycję zaangażowaniu swoich rodziców, którzy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego, a następnie wraz z dyrekcją placówki, skutecznie go wypromowali.


Projekt został wybrany do dofinansowania w głosowaniu BO w 2019 roku, a miał być wykonany w roku ubiegłym. Niestety z powodu pandemii koronawirusa miasto musiało zrezygnować z części zadań ujętych w ubiegłorocznym budżecie. Tym sposobem do „zamrażarki” trafił także plac zabaw przy „Piątce”. Na wiosnę tego roku prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział jednak szybką realizację tego zadania i zgłosił je jako poprawkę do tegorocznego planu wydatków.

W niewielkim przedszkolnym ogrodzie pojawią się m. in. takie urządzenia jak huśtawka „bocianie gniazdo”, linarium stożkowe, metalowy zestaw zabawowy, piaskownica, „sklepik”, czy domek ze ścianką wspinaczkową. Nie zabraknie także ławek, koszy na śmieci i nowego ogrodzenia. Całość znajdzie się na tzw. bezpiecznej nawierzchni z gumowej maty przerostowej.

Między odnowionym placem, a budynkiem przedszkolnym zostaną wybudowane nowe schody i mur oporowy. Pozwoli to na bezpośrednie wyjście z budynku do ogrodu, co do tej pory nie było możliwe. Prace w ciągu pięciu miesięcy wykona lubelska firma ACTIVE LINE, która otrzyma za nie ponad 212 tys. zł. To sporo mniej niż pierwotnie zakładał Ratusz, który liczył się z wydatkiem niespełna 300 tys. zł.

Marek Kościuk