Przybyło oficerów i odznaczeń

32 policjantów otrzymało awanse na pierwszy stopień oficerski. Policyjne uroczystości były również okazją do wyróżnienia szczególnie zasłużonych.


– W imieniu Komendanta Głównego Policji, akty mianowania na stopień podkomisarza Policji wręczył policjantom inspektor Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Z kolei wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył 28 medali za długoletnią służbę. Jako wyraz wyjątkowo sumiennego wykonywania obowiązków wynikających z pracy zawodowej, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym zostało przyznanych 5 złotych medali, 19 srebrnych i 4 brązowe medale – mówi podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka pogratulował awansowanym i odznaczonym funkcjonariuszom. Podkreślił, że te wyróżnienia są wyrazem szczególnego uznania przez przełożonych, którzy doceniają codzienne zaangażowanie swoich funkcjonariuszy.  Wojewoda, nawiązując do trudów minionego roku i walki z pandemią, podziękował lubelskim stróżom prawa za ich zaangażowanie w dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Pogratulował także Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie za bardzo dobrą pracę policjantów i osiągane znakomite wyniki. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here