Przygarnij psiaka!

Rozpoczynamy rubrykę poświęconą psom, które czekają na nowe domy i dobrych opiekunów. Zwierzęta często były maltretowane, głodzone czy po prostu niedożywione i trafiły pod skrzydła Straży Ochrony Zwierząt w Krasnymstawie. Dziś kilka słów o Scoobym i Oso.

 

Scooby to spory pies o proporcjonalnie wielkim sercu. Ma około dwóch lat, został porzucony w jednej z miejscowości pod Krasnymstawem. – Jedyną pamiątką, jaką zostawił po sobie jego właściciel, był stary, skórzany i zniszczony pasek zawiązany na szyi psa – mówi Natalia Fałkowska ze Straży Ochrony Zwierząt Oddział Krasnystaw. – Nie mamy pojęcia, dlaczego ktoś mógł porzucić tak wspaniałego psa. Scooby nie wie, co to agresja, jednak potrafi szczeknąć, kiedy trzeba. Akceptuje inne psy, z kotami bywa różnie, jednak wolimy nie ryzykować. Nadaje się do domu z dziećmi. Jest to bardzo rodzinny psiak, kochający spędzać każdą wolną chwilę z człowiekiem, głaskany, przytulany. Scooby bardzo ładnie jeździ autem, jest nauczony czystości – dodaje. Do nowego domu Scooby trafi odrobaczony, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie oraz chorobom wirusowym, a także przejdzie zabieg kastracji.
Oso to również pies w typie owczarka niemieckiego, ma ok. 4 lat. Z relacji świadków wynika, że został wyrzucony z samochodu. – Wychudzony, zaniedbany z zaropiałymi oczami został odłowiony i przetransportowany do domu tymczasowego. W pierwszej kolejności trafił do weterynarza, gdzie cała sfilcowana sierść została obcięta, dostał specjalny szampon na zmiany skórne plus olejek na sierść – mówi Fałkowska.

Oso jest bardzo towarzyski, nie wiadomo jednak jak zachowywałby się w stosunku do dzieci i kotów. Z płcią przeciwną dogaduje się, z samcami także, o ile one nie przejawiają agresji wobec niego. Ładnie chodzi na smyczy, słucha się, grzecznie jeździ samochodem. Nie lubi siedzieć w kojcu, zrobi wszystko, by z niego wyskoczyć. – Dlatego szukamy domu z dużą ogrodzoną posesją do jego dyspozycji. Jeśli kojec, to tylko kryty, ale nie wydamy Oso, by siedział całymi dniami w kojcu! – podkreśla wolontariuszka Stowarzyszenia.
Więcej informacji pod numerem tel. 781 145 024 lub 730 566 661. (kg)