Przyjaciele nigdy nie zapominają

W najbliższą sobotę (27 lutego) w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku odbędzie się 22. Wojewódzki Memoriał Redaktora Dariusza Kwieka. Zawody zostaną rozegrane, aby upamiętnić świdniczanina, który w 2000 roku przegrał walkę z ciężką chorobą nowotworową.


W sportowej rywalizacji weźmie udział sześć drużyn klubowych z kategorii junior młodszy (roczniki 2004 i 2005).

Memoriał swoim honorowym patronatem objęli: starosta świdnicki Łukasz Reszka, burmistrz Świdnika Waldemar Jakson oraz prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik.

Partnerami wydarzenia są: Lubelskie Smakuj Życie – Z dumą wspieramy sport, Contrix, Gaia Hemp Medical, Lubelski Związek Piłki Nożnej i Perła Browary Lubelskie.

Organizatorem turnieju jest stowarzyszenie Manufaktura Futbolu ze Świdnika we współpracy z Ogniskiem TKKF Omega z Lublin i niestrudzonym prezesem Zbigniewem Furmanem, który przed 22. laty zorganizował pierwszy turniej, by upamiętnić redaktora sportowego śp. Dariusza Kwieka.

– Darek był naszym przyjacielem. Pisał o tym wielkim sporcie, ale kochał też ten przez małe „s”, sport dzieci i młodzieży, sport amatorów. Często zaglądał na nasze imprezy, zawsze był mile widziany. Odszedł tak nagle, pozostawiając ogromny ból i smutek – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega Lublin.

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here