Przyjdź na Giełdę Szkół

Przed nami kolejna edycja Giełdy Szkół EDUwybory 2020. Uczniowie kończący ósmą klasę znajdą tam kompleksową ofertę szkół średnich z Chełma i okolic.

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Chełm zaprasza uczniów kończących szkołę podstawową na 24. edycję Giełdy Szkół – EDUwybory 2020. Wydarzenie zaplanowano 10-12 marca w godz. 8.30-14.00 w holu głównym Miejskiej Hali Sportowej MOSiR przy ul. Granicznej 2A. Giełda Szkół to akcja znana w środowisku od ponad 20 lat, podczas której prezentowana jest kompleksowa oferta edukacyjna szkół średnich Chełma i okolic. Akcja adresowana jest do uczniów klas ósmych, którzy stają przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia.

– Giełda Szkół to nie tylko stoiska, gdzie można poznać ofertę liceów, techników i szkół zawodowych – mówią organizatorzy przedsięwzięcia. – Uczniowie szkół podstawowych, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły, a także ich rodzice i opiekunowie mogą uzyskać dodatkowe informacje m.in. o egzaminach ósmoklasisty, o tym, jakie wymagania rekrutacyjne mają różne szkoły ponadpodstawowe.

Jak co roku, na Giełdzie funkcjonować będzie punkt konsultacyjny, gdzie dyżury będą pełnić psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Nr 1 i Nr 2 oraz doradcy zawodowi z Ochotniczego Hufca Pracy w Chełmie i z Powiatowego Urzędu Pracy. Można będzie w nimi porozmawiać o swoich zainteresowaniach i uzyskać fachową pomoc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here