Przyjdzie ochłodzenie?

Kolejna kurtyna wodna MPWiK stanęła w Lublinie. Przed nami kilka upalnych dni, ale jest szansa, że po nich przyjdzie ochłodzenie.


Kilkanaście dni temu kurtyny stanęły już przed Leclerciem na ulicy Zana, przed Centrum Kultury i wzdłuż ścieżki rowerowej na ul. Piłsudskiego. W czwartek pojawiła się następna, tym razem przed Centrum Spotkania Kultur. – Kurtyny pomagają mieszkańcom przetrwać upały. Nowe lokalizacje są ustalane na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem. Propozycje można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie internetowej – mówi Magdalena Bożko, rzecznik prasowy spółki i dodaje, że w proponowanej lokalizacji musi być m.in. dostęp do źródła wody.

Upały są też zagrożeniem dla naszego zdrowia. – Wysoka temperatura może być szczególnie niebezpieczna dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody – radzą pracownicy biura prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jaka aura czeka nas w najbliższych dniach? Na początku tygodnia nadal ma być upalnie – podaje pogodynka.pl, portal Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej. W poniedziałek, 13 sierpnia i we wtorek, 14 sierpnia, temperatura powietrza w Lublinie wyniesie około 30 stopni Celsjusza. W środę, 15 sierpnia, ma się ochłodzić do 20 stopni. Tego dnia możliwe są niewielkie opady deszczu. Synoptycy przewidują, że upał wróci w niedzielę 19 sierpnia.

Grzegorz Rekiel