Przyjmie mandat?

Adrian Koszałka jest pierwszym kandydatem do objęcia mandatu w chełmskiej radzie miasta po zmarłej radnej Elżbiecie Nowaczewskiej. W wyborach samorządowych w 2014 roku w okręgu nr 4 dostał 159 głosów.

Zmarła 4 listopada br. radna Elżbieta Nowaczewska w wyborach samorządowych w 2014 roku kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu nr 4 (Dyrekcja Dolna, Dyrekcja Górna, Cementownia). Uzyskała drugi wynik – 189 głosów. Pierwszy miał Longin Bożeński, na którego zagłosowało 466 wyborców.
Pierwszym kandydatem do objęcia mandatu w radzie miasta po radnej Nowaczewskiej jest 21-letni Adrian Koszałka. W wyborach trzy lata temu dostał 159 głosów, co dało mu trzeci wynik na liście PiS w okręgu nr 4. – Decyzji w tej sprawie nie podjąłem, czekam na informacje z Państwowej Komisji Wyborczej – mówi A. Koszałka. Jeśli przyjmie mandat, zostanie najmłodszym radnym w historii Rady Miasta Chełm. Do tej pory był nim Maciej Baranowski, który w dniu wyboru na radnego, w listopadzie 2002 roku, miał 23 lata.
Z profilu A. Koszałki na portalu społecznościowym wynika, że obecnie studiuje i mieszka w Poznaniu. W przypadku gdy odmówi przyjęcia mandatu, kolejna na liście jest 43-letnia Edyta Rożek, która w wyborach dostała 115 głosów. (s)