Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

Zbliża się kolejny finał Szlachetnej Paczki. Do akcji przyłączył się też powiat krasnostawski. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę z rejonu Krasnystaw i pomóc jej.

Szlachetna Paczka to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie, zorganizowany na tak dużą skalę. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Do Szlachetnej Paczki włączane są tylko rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.
– Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Zwracamy szczególną uwagę na: historię konkretnej rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, przyglądamy się postawie rodziny, patrzymy np. czy podejmuje ona jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację – mówi Rebeka Nowak, koordynator Szlachetnej Paczki w powiecie krasnostawskim. Gdy już wolontariusze akcji wytypują rodzinę do pomocy darczyńcy przygotowują dla niej paczkę z prezentami. Mogą to być ubrania, środki czystości, jedzenie o długim terminie przydatności. – Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki przygotowane przez darczyńców wolontariusze dostarczają rodzinom podczas finału, nazywanego „Weekendem cudów”. W tym roku przypada on na 9-10 grudnia – mówi Nowak. – Ty też możesz zostać darczyńcą! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę z rejonu Krasnystaw i okolice. Razem możemy zdziałać cuda! – zachęca. (kg)