Przyłapani, ale milczą

Za usiłowanie kradzieży katalizatora z samochodu osobowego i posiadanie narkotyków odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 26 lat. Obaj wpadli na gorącym uczynku, obaj też odmówili przyznania się do winy i składania wyjaśnień.

– Do zdarzenia doszło w środę przed południem, 23 czerwca, w miejscowości Zalesie Krasieńskie. Patrol z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym zwrócił uwagę na mężczyzn, którzy znajdowali się przy zaparkowanym samochodzie. Gdy tylko zobaczyli radiowóz, zaczęli uciekać. Po chwili jednak zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– Policjanci ustalili, że są to dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 26 lat. Z ustaleń śledczych wynika, że chcieli wyciąć katalizator z parkującego tam samochodu marki Volkswagen Polo. Samochód podniesiony był na lewarku, a nieopodal znajdowała się szlifierka kątowa – dodaje komisarz.

Pokrzywdzona właścicielka auta oszacowała wartość strat na 600 zł. Natomiast policjanci znaleźli przy złodziejach niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. Teraz 17- i 26-latek odpowiedzą nie tylko za usiłowanie kradzieży, ale i posiadanie narkotyków. Obaj usłyszeli już zarzuty. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here